کیک مرغ یک دسر خوشمزه و محبوب است که می‌توانید در مناسبت‌ها و جشن‌ها ارائه کنید. در ادامه به شما نحوه تهیه کیک مرغ را توضیح می‌دهیم:

مواد لازم:
– ۳ عدد تخم‌ مرغ
– ۱ و ۱/۲ پیمانه شکر
– ۲ پیمانه آرد سفید
– ۱/۲ پیمانه روغن
– ۱/۲ پیمانه شیر
– ۲ قاشق چای‌خوری وانیل
– ۲ قاشق چای‌خوری پودر کاکائو
– ۲ قاشق چای‌خوری بیکینگ پودر
– ۱/۴ قاشق چای‌خوری نمک

روش تهیه کیک مرغ:

اول از همه تخم مرغ و شکر را با هم مخلوط کنید تا کاملا مخلوط شوند. حالا روغن و شیر را به آن‌ها اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید.

پس از آن، آرد، پودر کاکائو، وانیل، بیکینگ پودر و نمک را در کنار هم قرار دهید و به خوبی مخلوط کنید. سپس آرد و دیگر مواد خشک را به مخلوط تخم مرغ و شیر بیفزایید و همه‌ی مواد را با هم مخلوط کنید تا تهیه تستخمر به دست آورید.

حال که تستخمر را آماده کردید، می توانید آن را در قالب کیک بریزید و آن را درون فر گرم کنید. دمای پیشنهادی فر برای پخت کیک مرغ، ۱۸۰ درجه سانتیگراد است. معمولاً حدود ۴۵ تا ۵۰ دقیقه زمان می برد تا کیک درست پخته شود. پیش از خارج کردن کیک از قالب، از داخل کیک با یک موزائیک و یا چاقوی تیز مشخص کنید که آیا کیک درست پخته شده است یا خیر.

وقتی کیک شما آماده شد، آن را از فر خارج کرده و به مدت ۱۰ دقیقه در داخل قالب خود نگه دارید تا خنک شود. سپس کیک را از قالب خارج کرده و به عنوان دسر سرو کنید. می‌توانید کیک مرغ را با برخی تزئینات خوشمزه مانند کرم برای بالا ، پودر شکلات ، خط کردن شکلات و … تزیین کنید. لذت ببرید!