غیبعلی قاسمی، مدیر عامل گروه تولیدی اروم چکاوک (زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ با برند تجاری مرغ خوش پخت) امروز (چهارم اسفند) در چهاردهمین دوره جشنواره کارآفرینان برتر  که در سالن شهید بهشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد  به عنوان یکی از ۲۱ کارآفرین برتر ملی سال ۱۴۰۱ در بخش کشاورزی انتخاب و تندیس این جشنواره را از سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی اروم چکاوک این پنجمین عنوان برتر ملی کشوری گروه تولیدی اروم چکاوک است. این زنجیره تولید گوشت مرغ در سالهای قبل موفق به کسب ۳ عنوان تعاونی برتر ملی (خوش پخت)  و یک عنوان صنعت نمونه سلامت محور  در سطح کشور شده بود و در بخش استانی هم  عناوین زنجیره نمونه، صادر کننده نمونه، کارآفرین برتر و تعاونی برتر را کسب کرده بود. 

گروه تولیدی اروم چکاوک یکی از موفق ترین و کامل ترین زنجیره های تولید گوشت مرغ در کشور است که با تولید سالانه ۲۳ هزار تن گوشت مرغ ۲۴ درصد بازار استان را در اختیار خود دارد.

اروم چکاوک با داشتن ۵۲ فارم گوشتی مالکیتی، استیجاری و مشارکتی،۶ فارم مرغ مادر، ۱ فارم مرغ اجداد، ۱ واحد جوجه کشی، یک کارخانه خوراک دام و طیور و یک کشتارگاه صنعتی تمام اتوماتیک، یکی از مدرن ترین زنجیره های یکپارچه تولید گوشت مرغ کشور است که زمینه اشتغال مستقیم بیش از ۵۰۰ نفر را در آذربایجان غربی فراهم کرده است.

این گروه تولیدی رتبه نخست صادرات گوشت مرغ با برند “مرغ خوش پخت” را در آذربایجان غربی دارد و از جایگاه برجسته و ویژه ای در عرصه “تولید صادرات محور” در سطح ملی برخوردار است.